Продавець Алба стрім Медичний текстиль для лікування та профілактикиктики розвиває свій бізнес на Prom.ua 5 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
436 відгуків
+380 (67) 142-35-70
+380 (67) 142-35-70

Стремена Павлика

Стремена Павлика

Стремена Павлика — золотий стандарт терапії дисплазії

 

Стремена Павлика — ортопедичне пристосування для лікування дисплазії кульшового суглоба у дітей від народження до 9 місяців. Стремена Павлика забезпечують фізіологічно правильне розташування головки стегнової кістки в вертлюжної западині за рахунок фіксації ніг системою ременів та бандажів: після фіксації ноги виявляються зігнутими в колінах і розведеними в сторони. Система складається з грудного бандажа з плечовими штрипками, сполученого відвідними і згинати штрипками з голеностопными бандажами.

 

Фіксація дозволяє дозріти суглобу і зміцнитися связочному апарату, при цьому дитина може рухатися без небезпечного випрямлення і зведення ніг разом. Рух укупі з надійною фіксацією одночасно і розвиває суглоб дитини, і оберігає кісткове з'єднання від зсуву.

Стремена Павлика стали золотим стандартом у лікуванні дисплазії кульшового суглоба. Якщо захворювання визначено протягом перших 6 тижнів життя дитини, успішність терапії з допомогою стремен становить понад 95 % випадків. Більш пізній діагноз (до 6 – 9 місяців) потребує більш складного й тривалого лікування, однак також з високою ймовірністю успіху.

Існують аналогічні стременам пристосування — подушка (перинка) Фрейка і шина Кошля. Вибір пристосування залежить від віку дитини (перинку використовують до 3 – 4 місяців), особливостей розвитку і проблеми, нарешті від досвіду і переконаності спеціаліста. Щоб отримати більшу впевненість, що лікування призначено правильно, слід звернутися за консультацією в кілька медичних установ.

Історія стремен Павлика

Стремена Павлика отримали свою назву по імені творця — чеського професора-ортопеда Арнольда Павлика. Він закінчив університет в Брно, працював помічником Фрейка — творця подушки для запобігання розвитку дисплазії суглоба, в клініці Бруно, де і отримав можливість спостерігати і аналізувати всі використовувані методи боротьби з дисплазією. Після Другої світової війни професор Павлик став хірургом-ортопедом в університеті Палацького і продовжував шукати нові методи терапії захворювання, оскільки застосовувані способи іммобілізації в 30 % випадків викликали некроз головки стегнової кістки.

Підсумком пошуків в 1946 році (за іншим даними — в 1944 році) стала заява про новому функціональному — пристосування, яке передбачало не тільки фіксацію для закріплення правильного положення голівки кістки, але і рух — для розвитку суглоба і запобігання некрозу. Пристосування отримало назву стремена Павлика і з тієї пори до сьогоднішнього часу залишається одним з головних неінвазивних методів боротьби з дисплазією.

Показання та протипоказання до використання стремен Павлика. Розмірні групи. Як надягати стремена

Стремена Павлика призначають при:

  1. дисплазії кульшового суглоба;
  2. предвывихе, підвивиху та вивиху головки стегнової кістки.

Протипоказання до використання стремен — вік дитини старше 9 місяців, діагноз невправимого вивиху голівки стегна.

Стремена Павлика випускаються в декількох розмірах — в залежності від віку і розвитку дитини:

.

Як надягати стремена Павлика на дитину

Надіти стремена Павлика на дитину в перший раз повинен лікар — він показує батькам (або особам, що їх замінюють), як і де фіксувати ремінці, наскільки повинні бути відведені стегна, під яким кутом зігнуті в колінному і тазостегновому суглобі. Крім візуальної демонстрації, фахівець наголошує на тканини пристосування місця фіксації.

Увага! Ні в якому разі не можна надягати пристосування в перший раз самостійно — неправильна фіксація може призвести до больовий контрактурі, запалення м'язово-сухожильного комплексу, набряків і навіть надзвичайних наслідків — пошкодження стегнового нерва, деформації суглоба і некрозу головки тазостегнової кістки.

Ті ж наслідки можуть виникнути, якщо батьки будуть неправильно доглядати за дитиною у стремені, не дослівно виконувати лікарські рекомендації щодо поводження з малюком.

Загальні ж правила одягання стремен Павлика такі. При підтягуванні передніх (згинальних) штрипок згинають колінний і тазостегновий суглоби. Для розведення стегон використовують задні (усувають) штрипки.

  1. При діагнозі предвывих стегна стремена в перші дні розводять стегна під мінімальним кутом. Потім лікар поступово збільшує кут розлучення до 70 – 90 градусів — ця величина збережеться до закінчення терапії.
  2. При діагнозі підвивих стегна стегна розводять на кут до 80 градусів, фіксуючи положення на термін близько 4 місяців.
  3. При діагнозі вивих стегна спочатку вправляють головку стегнової кістки, а потім фіксують положення стегон під кутом 90 градусів на термін близько 6 місяців.

Носіння регулюють ременів і їх корекція проводяться під регулярним доглядом спеціаліста, з використанням УЗД (за призначенням лікаря). Перевірка проводиться кожні 1 – 2 тижні.

Як доглядати за дитиною у стремені Павлика

Увага! Стремена Павлика не можна знімати, мотивуючи «відпочинком для дитини», незручністю в купання, перевдягання та іншими аргументами, мають під собою лише одну підставу — комфорт самих батьків.

Слід усвідомити, що на батьках лежить велика відповідальність за те, якою виросте дитина, як буде ходити, виглядати, почувати себе і фізично, і морально. Тому потрібно строго дотримувати всі рекомендації спеціаліста, не слухати порад «а ось я... і все відмінно», не втомлюватися! Ці кілька місяців лікування стануть вирішальними у житті малюка.

Загальні рекомендації по догляду

Одяг. Під ремені одяг не надягають. Їх фіксація повинна бути достатньо сильною, щоб ремені не «совалися» по шкірі і не натирали її, однак і вільної в той же час — щоб не викликати здавлювання. Якщо все-таки одяг необхідна, надягають розлітайку (яку легко зняти/надіти через голову, знявши тільки плечові ремінці) і шкарпетки. Поверх системи ремінців надягають вільні штани, сорочки і т. д. — те, що ніяк не позначиться на положенні ніг дитини.

Підгузки. Підгузники змінюють, також не знімаючи пристосування: для цього долоню підкладають під сідниці, не чіпаючи ніг. Якщо використовуються марлеві підгузники, до них набувають клейончасті трусики, які застібаються поверх ременів.

Купання. Поки дитина постійно носить стремена Павлика, його не купають. Кілька разів в день оглядають шкіру під ремінцями і поруч, в районі паху і складочок. Якщо виникають запалення, їх обережно масажують з мізерною кількістю спирту (порадитися з лікарем!). Водні процедури у цей період складаються з обережного протирання губкою, під час якого не можна намочити ремені, а додатково до них проводять сеанси повітряних ванн, повністю роздягаючи дитини при комфортній кімнатній температурі. Іноді ортопеди дозволяють батькам купати дитину в стремені з обов'язковим подальшим переодяганням в сухе пристосування — робити так, вирішують батьки спільно з лікарем. Однак не варто покладатися на думку одного спеціаліста: в будь-якому питанні (не тільки купання) безпечніше отримати консультацію у різних лікарів-ортопедів. Купати тільки з дозволу ортопеда і при наявності сухого комплекту стремен.

Годування. При будь-якому типі годівлі (грудьми або з пляшечки) потрібно стежити, щоб положення стегон малюка залишалося заданим. Під час годування потрібно розстебнути грудний пояс на стремені і залишити таким протягом години – півтора: це необхідно для комфортного вільного випинання животика, яке виникає у малюків в момент і після прийому їжі.

Завершення терапії. Реабілітація

Коли буде точно встановлено, що лікування допомогло, лікарі зазвичай призначають ще 4 – 6 тижнів закріплює носіння стремен Павлика. Їх надягають дитині вже на кілька годин або під час сну, одночасно проводять курси зміцнюючого масажу та рекомендованої дитячого ортопедичного гімнастики.

Під час реабілітації не варто форсувати події. Дитина піде пізніше, але ніхто і ніколи не згадає про це, адже він буде здоровий. Не можна також забувати проходити або ігнорувати періодичний огляд ортопеда

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner