Бандаж після операції на черевній порожнині
Для якнайшвидшого відновлення після операції медики часто прописують пацієнтам носіння бандажа. Які функції виконує післяопераційний бандаж на черевній порожнині? Які його види можна знайти в продажу? Як вибрати підходящий варіант і скільки часу доведеться його носити?
Навіщо потрібен бандаж після операції
Навіщо потрібен бандаж після операції
Бандаж після операції
на черевній порожнині виконує відразу кілька функцій:
· утримує органи в правильному положенні, не дозволяючи їм зміщуватися;
· прискорює рубцювання післяопераційних швів;
· знижує ризик виникнення гриж;
· відновлює еластичність шкірного покрову;
· захищає шви від інфекцій;
· знижує больові відчуття:
· усуває гематоми та набряки.
На замітку! У багатьох випадках післяопераційний бандаж допомагає зберегти рухливість. Він не сковує руху надмірно, при цьому не дозволяє пацієнту забутися і зробити різкі рухи.
Найбільш часто абдомінальні пояса використовуються при гістеректомії (видалення матки), після видалення гриж і резекції шлунка, а також після пластичних операцій, наприклад, після відкачування підшкірного жиру.
Не всі лікарі виступають «за» використання післяопераційного бандажа. Наприклад, після видалення апендициту без ускладнень можна накладати звичайну пов'язку.
Варто пам'ятати, що при наявності деяких хронічних захворюваннях, зокрема тих, які супроводжуються набряком, лікар може заборонити використовувати післяопераційний бандаж. Він також не призначається при поганому стані післяопераційних швів (якщо вони кровоточать, гниють і т. д.).
Сучасний післяопераційний бандаж на черевну стінку являє собою широкий еластичний пояс, що обертається навколо талії. В залежності від моделей він використовується для впливу на ті чи інші внутрішні органи. Багатоступінчате регулювання сили натягу допомагає ідеально підігнати бандаж по фігурі.
Якщо операція проводилася на кишечнику, то може знадобитися бандаж для стомованих хворих. У такому поясі передбачено спеціальне відділення, через який виводиться продукти життєдіяльності організму.
Окрему групу становлять післяопераційні противогрыжевые бандажі. Їх використовують і після видалення гриж, і як засіб для зниження ризику появи новоутворень.
Як підібрати підходящий бандаж
Одним з найважливіших критеріїв при підборі бандажа після операції на живіт стає розмір. Визначальний параметр – обхват талії. Його вимірюють сантиметровою стрічкою, щільно обхоплюючи тіло, але не надто стягуючи.
Увага! Висота бандажа повинна бути такою, щоб виріб повністю закривав післяопераційні шви.
Помилка з розміром призведе до сумних наслідків. Надмірно великий бандаж не виконає свої функції (не зафіксує органи, не підтримає черевну стінку), а занадто маленький завдасть величезної шкоди здоров'ю, викликавши порушення кровопостачання і відмирання тканин.
Матеріали – ще один параметр, на який слід звернути пильну увагу. Абдомінальні бандажі виготовляються з гіпоалергенних і добре вентильованих натуральних тканин, які забезпечують потрібний мікроклімат. Шкіра під ними не потіє, шви залишаються сухими. До таких матеріалів відносять прогумований латекс, бавовна з еластаном або лайкрою.
Лучше обратить внимание на модели с многоступенчатой регулировкой. Такие изделия проще подогнать под требуемые размеры. Первую примерку послеоперационного бандажа следует осуществлять под руководством лечащего врача, который отрегулирует плотность прилегания модели. Так часто и случает, ведь после операции пациент еще какие-то время находится в больничной палате.
Коли прийде час купити післяопераційний бандаж, є сенс відправитися з найближчий ортопедичний салон або спеціалізовану аптеку. Нерідко такі торгові точки розміщені прямо в клініках. Вибір у них більше, а от ціна на конкретну модель може бути злегка завищена. Можна доглянути бандаж в клініці, а потім доручити родичам придбати аналогічний варіант у місті. Досить демократичними цінами відрізняються Алком.
- Что такое мулетон?Мулетон - это ткань, состоящая из двух частей: верхний слой ткани может быть любым (махровая, double jersey, флисовая, фланелевая, стеганая поверхность), нижний слой ткани - это водонепроницаемая мембрана. Обязательным условием качественного мулетонаЧто такое мулетон?